ספרי השלישי: "כואב, אבל פחות: מדריך מעשי להתמודדות עם כאב" - יצא לאור! פרטים במה חדש           •            ספרי השני: "מכאב לצמיחה: מדריך לשינוי והצלחה" - יצא לאור! פרטים במה חדש?           •            מאמר חדש בדף המאמרים: איך נסביר את שיטת אלכסנדר לסביבה?           •            בדף הבית סרטון על אודות שיטת אלכסנדר והאימון האישי, בדף הספרות ראיון בערוץ 2 על אודות ספרי הראשון           •            אני מציעה אימון אישי להתמודדות עם כאב - פרטים במה חדש?           •            בהוד השרון - שילוב של שיטת אלכסנדר עם האימון האישי (קואצ'ינג) - פרטים במה חדש?           •            בספרי "מפריצת דיסק לפריצת דרך : ממשבר להתחלות חדשות" טיפים לשינוי איכות חייכם - מכאב להחלמה, ממשבר להתחלה חדשה ולהיות מאושרים - פרטים במה חדש?           •            הרצאות - סיפורי האישי, הדגמות והתנסות בשיטת אלכסנדר ושילובה עם האימון האישי           •           
 


תולדות האימון האישימקור המילה האנגלית coaching הוא במילה coach – עגלה/כרכרה. כפי שהכרכרה מובילה את הנוסע מהמקום שבו הוא נמצא כעת אל היעד אליו הוא רוצה להגיע, כך גם ה- Coach - המאמן מסייע למתאמן להגיע אל היעדים והמטרות שהציב לעצמו - הכוונה היא להביא את המתאמן ממקום אחד לשני.

האימון האישי "אימון לחיים" צמח מתוך עולם הספורט המקצועי בארה"ב בסביבות שנות השמונים ואולי קצת לפני כן כשיועצים ארגוניים הזמינו מאמני ספורט כדי לשמוע מהם כיצד הם מצליחים לגרום לספורטאים להשיג תוצאות יוצאות מהכלל ולפרוץ דרך.
האימון האישי החל להתגבש כגישה לשיפור ביצועים. בעולם הספורט מצליחים המאמנים לגרום לקבוצות מדשדשות להעפיל לרום טבלת המנצחים. לאימון בספורט שני עקרונות יסוד: האחד – יצירת מסגרת ברורה של זמן ואמצעים מתאימים שבהם מתנתקים המאמן והמתאמן מהמציאות השוטפת ומשקיעים את כל העומד לרשותם לשיפור תוצאות ובהכנה רגשית ונפשית לתחרות. השני – המדד להצלחה הוא התוצאות.
בהתאם לעקרונות אלה מציב המאמן - ה- Coach דרישות ברורות לשחקניו, מתעלם מהרגלים ודפוסים שמנעו מהם בעבר להצליח, מציע חלופות, דורש יישום ברמה גבוהה וביצוע ויודע לדחוף, להניע, לדרוש, לעודד ולחזק את שחקניו ויוצר חזון של הצלחה והישגיות גבוהה לקבוצה כולה. במקרים רבים השחקן המצטיין של הקבוצה הופך להיות גם המאמן שלה.

באימון בספורט יש מגרש ובמגרש יש מאמן, יש שחקנים ויש צופים, מצאו שהאימון בספורט יכול להתקיים גם בחיים, וכי גם בחיים יש לאדם את מגרש החיים שלו שבו הוא יכול להיות השחקן – פעיל, משתתף, בעל יכולות, כישורים ואשר יכול להשפיע על התוצאה, הוא יכול להיות צופה שמתבונן, מעודד, שופט, מעורב אך ללא יכולת אמיתית להשפיע על התוצאות והוא גם יכול להיות המאמן שמעודד, מכוון, משפיע על התוצאות בצורה חלקית ומשמש זרוע של המתאמן. בנקודות שונות בחיים אנו בוחרים להיות במקומות ובתפקידים השונים. לעיתים אנו בוחרים להיות בעמדת השחקן, יורדים למגרש ונותנים את המקסימום כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר, לעיתים אנו צופים מהצד על חיינו, מבקרים ושופטים עצמנו בחומרה וללא רחם ואיננו עושים דבר ולעיתים אנו בעמדת המאמן ונעזרים באחרים כדי להתקדם.

רעיון האימון היה קיים גם בשבטים הקדומים כאשר לכל בגיר היה אדם מהשבט שלימד אותו את רזי הציד וההישרדות וטיפח בו את היכולות החזקות שלו ולימד אותו להסתיר את חולשותיו, ובכלל אפשר לראות לאורך ההיסטוריה שהחזקים והמומחים אימנו את הצעירים והמתחילים.

האימון כיום

בשלושים השנים האחרונות השתכלל רעיון האימון על ידי שימוש בכלים מתחומים של פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה הומניסטית הכוללת את הפסיכולוגיה החיובית (ראה הרחבה בדף מהו האימון האישי), תיאוריות ניהול, שיווק, סוציולוגיה, פילוסופיה, מנטורינג, ספורט ואסכולות נוספות לחקר התנהגות אנושית. כל אחד מהם תרם את "הכלים המנצחים" שלו ויחד יצרו את תורת הקואוצ'ינג שהגיעה לכלל תחומי החיים.

האימון תפס תאוצה ומוכר בעולם העסקי, בפוליטיקה, בספורט, בחינוך ובתחומים נוספים רבים אחרים.

האימון האישי הגיע לארץ בשנת 1988. החלו ללמד אותו בשנת 2000.

האימון האישי נגיש היום לכולם.
רבים הם המאמנים האישיים בשוק כיום. כל מאמן והייחוד שלו שנובע מההתנסות האישית – תהליך ההתפתחות האישית והצמיחה שלו, מ"האוניברסיטה של החיים" ומהחוויות שחווה.

אני מציעה תהליך של אימון אישי שהוא תהליך של שינוי מהותי ומעמיק לגילוי העצמי אשר עוסק בסוגיות מהות החיים שכולנו מתמודדים איתן. כל מתאמן והסוגיה הנדרשת לו לחיזוק ולשיפור כדי להגיע לתוצאות יותר טובות בחייו ולהשגת מטרותיו.

רוצים להתנסות?

התקשרו אליי או כתבו מייל לקביעת שיעור בשיטת אלכסנדר, אימון אישי או שניהם בהוד השרון,
ובואו!

טל: 054-6305672
דואל:
גילעד סטודיו לשיטת אלכסנדר ולאימון אישי - אתי סהר
הוד השרון


^ לראש הדף


 
     מאמרים:
חיפוש:
     התפתחות אישית
     שינוי הרגלים
     יציבה לקויה
     עמידה זקופה
     הליכה טבעית
     כאבי גב
     פריצת דיסק
     עקמת
     כאבי צוואר
     פגיעות ברך
     שיווי משקל
     ישיבה ארוכת שעות
     עבודה מול מחשב
     בעיות נשימה
     הריון ולידה
     ילדים ומתבגרים
     חגורת כתפיים
     צרכים ייחודיים
     גיל הזהב
     כאב כרוני
     לחץ וחרדת בחינות
     אוסטאופרוזיס
     אסתמה
     דלקת פרקים
     פרקינסון
     כושר גופני
     ריקוד, דרמה וספורט
     לספורטאים
     לטיפול בפגיעות ספורט
     מוזיקאים ונגנים
     למשתמשים בקול
     הפרעות בדיבור וגמגום
     כלי עזר למטפלים
     השלמה לשיטות אחרות
     טיפים בשיטת אלכסנדר
     איך נסביר את השיטה?