ספרי השלישי: "כואב, אבל פחות: מדריך מעשי להתמודדות עם כאב" - יצא לאור! פרטים במה חדש           •            ספרי השני: "מכאב לצמיחה: מדריך לשינוי והצלחה" - יצא לאור! פרטים במה חדש?           •            מאמר חדש בדף המאמרים: איך נסביר את שיטת אלכסנדר לסביבה?           •            בדף הבית סרטון על אודות שיטת אלכסנדר והאימון האישי, בדף הספרות ראיון בערוץ 2 על אודות ספרי הראשון           •            אני מציעה אימון אישי להתמודדות עם כאב - פרטים במה חדש?           •            בהוד השרון - שילוב של שיטת אלכסנדר עם האימון האישי (קואצ'ינג) - פרטים במה חדש?           •            בספרי "מפריצת דיסק לפריצת דרך : ממשבר להתחלות חדשות" טיפים לשינוי איכות חייכם - מכאב להחלמה, ממשבר להתחלה חדשה ולהיות מאושרים - פרטים במה חדש?           •            הרצאות - סיפורי האישי, הדגמות והתנסות בשיטת אלכסנדר ושילובה עם האימון האישי           •           
 


לימוד שיטת אלכסנדר - כיצד?
זה לא קשה, זה נעים ומשחרר!

"אני בכל זאת חושבת שעלייך לנסות את שיטת אלכסנדר – היא מצוינת לבעיות גב" אמרה לי חברתי בפעם המי יודע כמה כשסיפרתי לה על כאביי. בסופו של דבר אחרי חצי שנה של "נדנודים" מצידה, השתכנעתי. לשיעור הפרטי הראשון שלי בשיטת אלכסנדר הגעתי חפה מכל ידע אודות הטכניקה. מצחיק היה לגלות לאחר זמן שעל הפתק עם מספר הטלפון של המורה המומלץ כתבתי "טכניקת אלכסנדרס". גם בפנייתי אל המורה לא קיבלתי אפילו רמז מהי הטכניקה, ובתשובה לשאלתי במה יוכל לעזור לי רק אמר:"בואי ותתנסי ותראי אם זה בכלל מתאים לך...".

לא מזיעים, לא מקבלים ציונים ואין "שיעורי בית"!

המשיכו לקרוא ותגלו גם את אשר גיליתי אני...
אמרה לי תלמידה בעת שעבדנו על השולחן:"איזה כיף ללמוד את שיטת אלכסנדר! לא צריך להתאמץ כמו בחדר כושר ולא מזיעים", ואכן התגלית הראשונה שלי הייתה שקל ללמוד את הטכניקה, לא צריך הכנות מיוחדות, לא לבוש מיוחד ולא מזיעים. השיעור מתנהל בנינוחות, ומה שעליכם לעשות הוא רק לבוא לשיעור ולשתף פעולה עם המורה, ואפילו אין "שיעורי בית" לתרגל. כשאמר לי המורה שאין שיעורי בית נשמתי לרווחה כי אני שבאתי מהאסכולה של הטאי-צ'י ידעתי שעליי להתאמן פעמיים ביום למשך שעה כדי להגיע להישגים, והנה בטכניקת אלכסנדר לא צריך לתרגל! ואוסיף ואספר לכם כי – גם לא מקבלים ציונים ולא צריך להגיע להישגים, אלא להיפך עלינו ללמוד להניח להישגיות כי כשנשים לבנו לדרך - המטרה תגיע כבר מאליה, אבל זה בהמשך...

שיטת אלכסנדר היא שיטת חינוך

שיטת אלכסנדר בהגדרתה היא שיטת חינוך אשר בתהליך לימוד תסייע לכם לחזור לתנועה המקורית-אינסטינקטיבית שעימה נולדתם. את השיטה לומדים בשיעור פרטי באופן אישי ושותפים בו מורה ותלמיד. השיעור מתקיים בלבוש מלא. על התלמיד ללבוש בגדים נוחים לתנועה, ונשים לא בחצאית. בחדר כיסא, שולחן ומראות. הלימוד הוא על התנועות הבסיסיות השגרתיות של חיי היומיום: הפעילויות העיקריות הן תנועה מישיבה לעמידה ומעמידה לישיבה באמצעותן לומדים להגיע לשיווי משקל בפחות מאמץ בתנועה, עמידה והליכה. בשכיבה - בעבודה על שולחן שוכב התלמיד כשברכיו כפופות, כפות הרגליים מונחות על השולחן והראש על ספרים. מצב שבו הראש מונח על ספרים מאפשר לגו להתארך ולהתרחב. בתנוחה זאת יש מינימום לחץ על הקשתות בעמוד השדרה והדיסקים בין החוליות כולל אלו של הצוואר, מאוזנים בחופשיות במרחב. משקל הזרועות והרגליים נתמך על ידי השולחן כך שיש לשרירים אפשרות להניח לדפוס המורגל שלהם להתכווץ, וכן הנשימה מצומצמת פחות, ומתקיימת תנועה חופשית של האיברים הפנימיים ושל המפרקים. העבודה מתקיימת גם עם נגנים על התנועות השגרתיות שלהם בעת הנגינה, ועם כל בעלי מקצוע אשר להם תנועות שגרתיות אשר חוזרות ונשנות בעת עבודתם, כגון עבודה מול מחשב, ריקוד, דרמה, ספורט וכדומה.

לימוד שהוא התנסות

הלימוד הוא בהתנסות וניתן בשתי דרכים: מגע ידיים עדין ומכוון של המורה והסבר מילולי. המורה במגע ידיו מעורר את התלמיד לשחרר את תגובות השרירים המכווצות המורגלות, ולאפשר לרפלקסים הטבעיים הבריאים לתפוס את מקומן. כדי לעודד את שחרור התגובות הטבעיות יוביל המורה את התלמיד בתנועות מגוונות במגע עדין בצוואר, בגב ובכתפיים כדי לגרות את הרפלקסים המתאימים להתעורר.

יצירת התנאים לשינוי

בתהליך הלימוד תלמדו ליצור את התנאים לשינוי בעצמכם. הלימוד מתבצע בכמה שלבים לפי העקרונות שאותם קבע אלכסנדר: התבוננות בהתנהגות המורגלת והבחנה בשימוש במתח שרירים – הכרה בכוחו של ההרגל השגוי, עצירת התגובות המורגלות השגויות, השהייתן – השהייה ואי עשייה, ובחירה בדרך משוחררת ומכוונת להתנסות בגילוי האיכות הראשונית שלנו בעזרת מתן הנחיות לכיוונים נכונים לגוף. בתרגול מתמיד מגיעים אל היחס הנכון בין הראש, הצוואר והגו – "הפיקוד הראשוני", הצוואר משתחרר, הראש נישא למעלה והגו מתארך ומתרחב. במצב זה תאפשרו לגוף כולו לפעול בצורה הטובה והבריאה ביותר בשבילו.
אורכו של כל שיעור הוא בין 30 ל-45 דקות.

אין בכוחן של המילים לתאר – בואו והתנסו!

כאמור לימוד טכניקת אלכסנדר הוא בהתנסות, ולכן אין בכוחן של המילים לתאר ולהסביר את מהותה העמוקה של הטכניקה. אתם מעוניינים?

התקשרו אליי או כתבו מייל לקביעת מועד לשיעור בהוד השרון
ובואו !

טל: 054-6305672
דואל:

גילעד סטודיו לשיטת אלכסנדר ולאימון אישי – אתי סהר
הוד השרון


^ לראש הדף


 
     מאמרים:
חיפוש:
     התפתחות אישית
     שינוי הרגלים
     יציבה לקויה
     עמידה זקופה
     הליכה טבעית
     כאבי גב
     פריצת דיסק
     עקמת
     כאבי צוואר
     פגיעות ברך
     שיווי משקל
     ישיבה ארוכת שעות
     עבודה מול מחשב
     בעיות נשימה
     הריון ולידה
     ילדים ומתבגרים
     חגורת כתפיים
     צרכים ייחודיים
     גיל הזהב
     כאב כרוני
     לחץ וחרדת בחינות
     אוסטאופרוזיס
     אסתמה
     דלקת פרקים
     פרקינסון
     כושר גופני
     ריקוד, דרמה וספורט
     לספורטאים
     לטיפול בפגיעות ספורט
     מוזיקאים ונגנים
     למשתמשים בקול
     הפרעות בדיבור וגמגום
     כלי עזר למטפלים
     השלמה לשיטות אחרות
     טיפים בשיטת אלכסנדר
     איך נסביר את השיטה?