ספרי השלישי: "כואב, אבל פחות: מדריך מעשי להתמודדות עם כאב" - יצא לאור! פרטים במה חדש           •            ספרי השני: "מכאב לצמיחה: מדריך לשינוי והצלחה" - יצא לאור! פרטים במה חדש?           •            מאמר חדש בדף המאמרים: איך נסביר את שיטת אלכסנדר לסביבה?           •            בדף הבית סרטון על אודות שיטת אלכסנדר והאימון האישי, בדף הספרות ראיון בערוץ 2 על אודות ספרי הראשון           •            אני מציעה אימון אישי להתמודדות עם כאב - פרטים במה חדש?           •            בהוד השרון - שילוב של שיטת אלכסנדר עם האימון האישי (קואצ'ינג) - פרטים במה חדש?           •            בספרי "מפריצת דיסק לפריצת דרך : ממשבר להתחלות חדשות" טיפים לשינוי איכות חייכם - מכאב להחלמה, ממשבר להתחלה חדשה ולהיות מאושרים - פרטים במה חדש?           •            הרצאות - סיפורי האישי, הדגמות והתנסות בשיטת אלכסנדר ושילובה עם האימון האישי           •           
 


למי מתאים האימון האישי?למי אציע את האימון האישי נוסף לשיטת אלכסנדר?

קודם כול לאדם הכואב - כאב הוא צעקה של הגוף!

כאב מגן עלינו מפני דברים שאנחנו עושים ומזיקים לנו – הוא עוצר אותנו
כאב אינו מגיע סתם – כאב הוא צעקה של הגוף : די! הזקת לי מספיק ! הפסק!
וכשאנו לא מקשיבים ולא רואים את "האורות האדומים" האלה הגוף עוצר אותנו – לא נותן לנו להמשיך ולפגוע בו - בנו.
ועלינו להבין זאת!
מגיעים אליי תלמידים שיש להם כאבים פה וכאבים שם, כאבי גב, כאבי כתפיים, כאבי ברכיים ואחרים.
באמצעות שיטת אלכסנדר הכאב הולך ופוחת...

תלמידים שיש להם כאבים – בעיות אחרות הן שהביאו אותם לכאבים אלה, בעיות שהן לאו דווקא פיזיות – קשר לא טוב עם בן זוג, עם הילדים, עם החברים, עם המשפחה המורחבת, בעיות בעבודה, בקריירה, חוסר סיפוק ממה שהם עושים ועוד ועוד...
בעיות אלה באות לידי ביטוי בסופו של דבר בכאבים כי אני מדמה את הנפש לכלי שמתמלא ברגשות, בכעסים, בתסכולים, כאשר הכלי מלא מדי הוא גולש, הוא גולש לגוף הפיזי שבו מתורגמים רגשות אלה לכאבים.

כפי שאמר אלכסנדר: "אתם מתרגמים כל דבר פיזי, מנטלי ורוחני למתח שרירים" – מתח השרירים הזה באזור אחד של הגוף יותר מאשר באזורים אחרים הוא שגורם לחוסר איזון בגוף ולכאבים.

מכאן שה"קלקול" – ההרגלים השגויים שאימצנו לעצמנו בכל תחומי החיים שתוצאתם כאב, נובע מכל דבר פיזי, רגשי או רוחני. בעבודה בשיטת אלכסנדר אנחנו מתחילים בעבודה מהמקום של הקלקול כדי לתקן. אנחנו מתחילים ממתח השרירים שנוצר – אותו אנחנו רוצים לפרק. השקט והחופש בגוף שנוצר כתוצאה מפרוק מתח השרירים הזה חוזר לשורש הבעיה – לדברים הפיזיים, המנטליים והרוחניים שתורגמו למתח שרירים זה, מהמקום של השקט והחופש והזרימה נוצר האיזון וחל שינוי גם במנטלי וברוחני נוסף לשינוי הפיזי.

האדם שמגיע עם כאב פיזי ייתכן שהוא יודע מהן הבעיות הנפשיות שאיתן הוא מתמודד, אך הוא מגיע לשיטת אלכסנדר כי כואב לו פיזית. הוא אינו מודע לכך ששיטת אלכסנדר אינה שיטה ש"מטפלת" רק בכאב. קשה לו להאמין כי דרך הגוף הפיזי אנחנו מתניעים תהליך של שינוי שנוגע גם לנפש, לרוח ולשכל ובעצם לכל תחומי החיים עצמם, וכי העבודה הזאת לשינוי הרגלי התנועה, העבודה הזאת על התנועות הבסיסיות של חיי היומיום, העבודה הזאת ששאיפתה להגיע לאיזון במתח השרירים בגוף, לשקט הפנימי, לחופש ולזרימה נוגעת לא רק בגוף הפיזי, ולמה? כי האדם בן התרבות המערבית אמנם חוזר ומדקלם את הסיסמה: "גוף-נפש חד הם", אבל לא באמת נכנס למשמעותה העמוקה של סיסמה זאת כי בעולם של הרפואה הקונבנציונלית שחילקה את הגוף לחלקים ומטפלת בכל חלק וחלק בנפרד שכחו שהגוף פועל כיחידה אחת שלמה, וכי כל טראומה בחלק אחד של הגוף פוגעת גם בשאר המערכות שלו.

לדוגמה: החשבתם שעקירת שן היא טראומה לגוף? האם ידעתם שעקירת שן משפיעה על תפקודן של כל המערכות האחרות בגוף? אני מאמינה שלא...התשובה היא כמובן שהיא משפיעה! עקירת שן היא טראומה לגוף כולו שבעקבותיה יציאה של הגוף מאיזון אשר עלולה לבוא לידי ביטוי בהגברת כל הבעיות הקטנטנות שאיתן מתמודד האדם ובעייפות של הגוף כולו.

יש המתחברים לעצמם תוך כדי התהליך בלימוד שיטת אלכסנדר ונכנסים לתהליך של שינוי בכל תחומי חייהם, כפי שקרה לי, הם מגלים את הכישורים שלהם ואת מה שהם רוצים לעשות וכך פותרים לאט לאט את בעיותיהם שהביאו אותם לכאב מלכתחילה, משנים את שמפריע להם בחיים ומשתנים בעצמם ויוצאים לדרך הרבה יותר טובה להם ולהצלחה, שינוי כזה עשוי להבטיח שהכאבים לא יחזרו.

לעיתים יש אנשים שמגיעים ללמוד את שיטת אלכסנדר רק כדי לפתור את בעיית הכאב והולכים לדרכם כשהכאב חולף, אבל למעשה הם לא פתרו את שורש הבעיה שהביאה אותם לכאב, את הכאב הנפשי שהוביל לכאב הפיזי הם לא פתרו.

להם אני מציעה את האימון האישי

לא פעם הגיע אליי תלמיד או תלמידה עם כאבים כאלה שממש השביתו אותם מעבודה, התחלנו לעבוד ותוך כדי העבודה אמרו שלא טוב להם במקום עבודתם וכי הם לא רוצים להמשיך לעבוד שם...זאת בדיוק הסיבה לכך שהם "נתקעו"! הם צריכים לעשות שינוי! אבל הם לא יודעים במה הם רוצים לעסוק...הם מפחדים לעזוב את הקיים המוכר, הנוח ולמרות שהוא לא מספק, הם אינם יודעים מהן יכולותיהם וכישוריהם ומה הם יכולים לעשות עימם ולאן לפנות – הם אינם מכירים את עצמם. לאותם אנשים האימון האישי יכול בהחלט לעזור – לגלות את העוצמות שלהם, הערכים והיכולות שלהם, לבנות חזון לעתיד ולקבל כלים ודרכי פעולה למימושו...

אפשר להתחיל גם באימון אישי ולהמשיך באלכסנדר

לעיתים התחלת תהליך השינוי עליה להיות באימון האישי דווקא. יש מקרים שבהם התלמיד מבין ששיטת אלכסנדר עשויה לעזור לו לפתור בעיה, אך יש לו מגבלה כמו רתיעה ממגע לאחר טיפולים כואבים אצל מטפלים שונים, שבגינה אינו יכול להתחיל ללמוד את שיטת אלכסנדר, והרי את שיטת אלכסנדר אי אפשר ללמד בלי המגע המנחה והמכוון של המורה.
במקרה כזה האימון האישי עשוי לפתור את בעיית המגע, דבר שיאפשר את לימוד השיטה בהמשך.
כל אחד ומה שדרוש לו.

אני מאמינה ונוכחת שתהליך שינוי כזה שכולל גם את לימוד שיטת אלכסנדר וגם את האימון האישי הוא יותר מעמיק, יותר ברור, יותר מהיר ומשיג פריצות דרך ביתר קלות.

אימון אישי להתמודדות עם כאב כרוני פיזי ונפשי

הכאב כמורה – מה הוא רוצה ללמד אותנו? איזה שינוי הוא רוצה שנעשה?
זאת נגלה יחדיו באימון האישי שאני מציעה, נבין, נלמד, נפיק לקחים ונפנה לדרך חדשה עם הרבה פחות כאב או בלעדיו.

למי עוד מתאים האימון האישי?

אימון מתאים לכל אדם שמרגיש שחסר לו משהו בחיים. לאדם שלא מצליח בדיוק כפי שהיה מצפה, שרוצה להגשים את הפוטנציאל שלו ואיננו יודע איך לפרוץ את הדרך, שאינו יודע איך להעז ולעשות את הצעד הראשון. הוא מתאים לאדם שמרגיש תקוע בתחומים שונים של חייו: קריירה, זוגיות, חברה, בריאות ואחרים, שרוצה להגשים את חלומותיו או שסתם נמאס לו והוא רוצה שינוי ומבקש הכוונה.

ארבע קבוצות של אנשים שמגיעים לאימון:

  1. אנשים שיודעים מה המצב המצוי ויודעים לאן הם רוצים להגיע. הם גם יודעים איך, אך הם זקוקים למישהו שילווה אותם, יתמוך ויעודד.
  2. אנשים שיודעים לאבחן את מצבם המצוי. הם יודעים לאן הם רוצים להגיע, אך אין להם מושג איך מתחילים ואיך מתקדמים - להם יכול המאמן לסייע ב-איך מתחילים ולכוונם לדרך אל הרצוי.
  3. אנשים שיודעים בדיוק מה המצב המצוי - מה לא טוב להם במצוי, הם רוצים לשנות, אך הם לא יודעים מה הם רוצים, לאן הם רוצים להגיע וגם לא איך להגיע.
  4. אנשים שלא יודעים או לא מכירים את המצב המצוי ולא את הרצוי. הם יודעים שהם קמים בבוקר ולא מרוצים. משהו בחיים שלהם לא עובד. אצל אותם אנשים יכול להיות מצב שהכול בסדר, לכאורה, אך משהו חסר להם. להם יוכל האימון לסייע בזיהוי מה שחסר.

 

אם כואב לך או שאתה נמנה על אחד מהטיפוסים המוזכרים לעיל - אתה מוזמן להסתייע באימון אישי וגם בשיטת אלכסנדר לתהליך עמוק, מהותי ואמיתי של שינוי בכל תחומי החיים.

התקשרו אליי או כתבו מייל לקביעת שיעור בשיטת אלכסנדר, אימון אישי או שניהם בהוד השרון,
ובואו!

טל: 054-6305672
דואל:
גילעד סטודיו לשיטת אלכסנדר ולאימון אישי - אתי סהר
הוד השרון

 


^ לראש הדף


 
     מאמרים:
חיפוש:
     התפתחות אישית
     שינוי הרגלים
     יציבה לקויה
     עמידה זקופה
     הליכה טבעית
     כאבי גב
     פריצת דיסק
     עקמת
     כאבי צוואר
     פגיעות ברך
     שיווי משקל
     ישיבה ארוכת שעות
     עבודה מול מחשב
     בעיות נשימה
     הריון ולידה
     ילדים ומתבגרים
     חגורת כתפיים
     צרכים ייחודיים
     גיל הזהב
     כאב כרוני
     לחץ וחרדת בחינות
     אוסטאופרוזיס
     אסתמה
     דלקת פרקים
     פרקינסון
     כושר גופני
     ריקוד, דרמה וספורט
     לספורטאים
     לטיפול בפגיעות ספורט
     מוזיקאים ונגנים
     למשתמשים בקול
     הפרעות בדיבור וגמגום
     כלי עזר למטפלים
     השלמה לשיטות אחרות
     טיפים בשיטת אלכסנדר
     איך נסביר את השיטה?